همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم

تاریخ خبر:
1400/05/19 02:52
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. خبرگزاری صدا و سیما
دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع): همایش شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم (۲۲ مرداد ۱۴۰۰) با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تهران، سایر استان ها و همچنین ۴۵ کشور دیگر به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود.

آقای داود منافی پور در نشست مجازی همایش جهانی حضرت علی اصغر(ع)، افزود: این همایش در استانها و سایر کشورها به صورت مجازی برگزار خواهد شد اما در تهران پس از برگزاری چندین جلسه هماهنگی، مقرر شد ۱۰درصد ظرفیت شرکت کنندگان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به صورت حضوری برگزار شود.

وی گفت: در روز جمعه ساعت ۱۰ صبح همایش شیرخوارگان حسینی به صورت زنده از شبکه دو سیما پخش خواهد شد و ساعت ۱۱ نیز آئین نذرخوانی را خواهیم داشت.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) از تاسیس سامانه ی «نذرگاهی» برای حضرت علی اصغر(ع) از سوی این مجمع خبر داد و گفت: در تلاش هستیم در این سامانه از یک سو پژوهش ها، مقالات و پایان نامه های علمی در مورد پیام امام حسین(ع) و به ویژه حضرت علی اصغر(ع) را ارائه و از سوی دیگر از پتانسیل تمامی مشاغل اعم از پزشکان، وکلا، اصحاب رسانه و... برای ارائه خدمات مجازی استفاده کنیم.

وی گفت: نقشه جامع این حرکت در سی سال گذشته با روش مهندسی توسعه ای تأسیس شد و قرار است در پایان بیست سال به 60 کشور برسد.

وی افزود: ما می خواهیم در مراسم جهانی سوگواری حضرت علی اصغر (ع) مردم با یک زبان، یک رنگ و هم نذر و هم صدا در 5 قاره جهان برای حضرت علی اصغر (ع) سوگواری داشته باشند که در این مراسم مادران و شیرخوارگان جزو افراد اصلی محسوب می شوند.

آقای منافی پور با بیان اینکه اقبال عمومی نسبت به برگزاری این مراسم به عشق حضرت علی اصغر(ع) در بین آحاد مردم دنیا وجود دارد، افزود: هدف ما این است که این صدای مظلومیت در کل دنیا بلند شود، به خاطر اینکه یک کودک شیرخوار با آن مظلومیت به شهادت رسیده است و باید بشریت در مقابل این اتفاق به زمین افتاده و مکتب سیدالشهدا را ببینند.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) گفت: ما به دنبال نشان دادن هدف سیدالشهدا هستیم، از این رو تلاش داریم کار آموزشی را با این اعضای نوجوان و جوان آغاز کنیم تا معارف حق را بیداری و تسری دهیم، همچنین به دنبال این هستیم آموزشهای تخصصی خود را در ایران، عراق و پاکستان در مرحله اول شروع و پیام سیدالشهدا را به دنیا مخابره کنیم.

آقای منافی پور خاطرنشان کرد: از این پس به جای همایش حضرت علی اصغر(ع) باید عنوان رزمایش به این حرکت بدهیم زیرا این اتفاق از این پس به دنبال بیداری دنیا است، اگر کودک شیرخوار سیدالشهدا را امروز نشان می دهیم به این خاطر است که پیام امام حسین(ع) را نشان دهیم، امروز کرسی های اندیشه ای حضرت علی اصغر(ع) در دانشگاههای خارجی برگزار می شود. فراموش نکنیم مهمترین بهانه حق بودن شیعه در کربلا شهادت حضرت علی اصغر(ع) است.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) تصریح کرد: طرح دیگر ما این است که به دنبال تاسیس سامانه «نذرگاهی» برای حضرت علی اصغر(ع) هستیم، در این سامانه تمامی کسانی که در سراسر دنیا در هر رشتهای مشغول به فعالیت هستند میتوانند کار علمی و خدماتی در این سامانه انجام دهند، در قدم اول درمانگاه مجازی کودکان را ایجاد کردیم که در حال حاضر ۱۰۰پزشک با ما همراه هستند و میتوانند پاسخ بیماران کودک را بدهند.

آقای منافی پور همچنین از هنرمندان برای انجام امور هنری در این سامانه دعوت کرد و گفت: در عرصه فیلمنامهنویسی، تئاتر و سینما و... در خصوص حضرت علیاصغر(ع) خیلی ضعیف هستیم و باید در این زمینه اقدامات خوبی را داشته باشیم.

منافیپور از ایده پردازان برای حضور در بانک ایدهپردازی و از پژوهشگران حوزه و دانشگاه برای کارهای پژوهشی این سامانه دعوت به عمل آورد.

وی ابراز کرد: به دنبال این هستیم که در این سامانه بانک اطلاعاتی از همه مقالات، پایاننامهها و نظریه پردازان در مورد کربلا و خصوص حضرت علیاصغر(ع) راهاندازی کنیم، همچنین از وکلای حقوقی دعوت میکنیم که نذر کار حقوقی داشته باشند و به صورت مجازی مشاورههای حقوقی بدهند.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در خصوص اهمیت لباس سیدالشهدا(ع) نیز افزود: بنده تحقیق جامعهای بر روی پیراهن امامحسین(ع) انجام دادهام، در روز اول محرم خداوند در عرش الهی دستور میدهند که ملائکه لباس خونین امامحسین(ع) را به عنوان نماد عزا برافراشته کنند، این لباس از ۱۲۴هزار پیامبر گذر کرده و حضرت زهرا(س) آن را ترمیم و سه روز قبل از کربلا این لباس به این سرزمین میرسد، این لباس هم اکنون نزد امام زمان(عج) است که در قیام خود استفاده خواهند کرد.