پوستر هجدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان حسینی رونمایی شد

تاریخ خبر:
1400/06/02 03:24
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. خبرگزاری حوزه
پوستر هجدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان حسینی با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی رونمایی شد.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، امروز در آیین رونمایی از پوستر هجدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان حسینی با بیان اینکه هر کاری که باعث افزایش علاقه جوانان به دستگاه امام حسین باشد کاری ارزشمند و پسندیده است، گفت: همان گونه که تجلیل و تقدیر از سایر نخبگان و هنرمندان در جشنواره ها یک راهبرد تلقی می شود، تجلیل از پیرغلامان حسینی هم یک راهبرد فرهنگی به حساب می آید.

امام جمعه تبریز افزود: پیرغلامان امام حسین علیه السلام که در راستای اشاعه فرهنگ عاشورایی و به عنوان مبلغان دین نبوی تلاش میکنند، باید تجلیل شوند.

وی تجلیل و تقدیر از پیرغلامان و دست اندرکاران هیات های حسینی، مداحان و پیرغلامان و خادمان حسینی را یک ضرورت دانست و گفت: پیرغلامان حسینی عمر گرانمایه خود را در مکتب قرآن و عترت سپری کرده اند و فعالیت های بسیار ارزشمندی در چند دهه گذشته انجام داده اند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه تاخیر در زمان برگزاری و همچنین شرایط خاص کرونایی این همایش را تحت تاثیر قرار خواهد داد، گفت: تلاش های صادقانه پیرغلامان حسینی که برای تربیت نسل جوان در حوزه مداحی داشته اند بسیار ارزشمند است و باید در حاشیه این همایش باید به آن توجه شود چرا که این انسان های بزرگ عمری فداکاری کرده اند، شایسته تقدیر هستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به نقش رسانه ملی در تبیین جایگاه پیرغلامان در جامعه، تاکید کرد: صداوسیما باید در طول سال این شخصیت های ارزشمند را به جامعه حسینی معرفی کند و از این طیف اثرگذار تجلیل نماید.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: میزبانی از هجدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان حسینی برای استان ما یک افتخار است.

در این مراسم از پوستر هجدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان حسینی رونمایی شد.