کنگره ملی آیت الله شهید مدنی۲۰شهریور در همدان برگزار می شود

تاریخ خبر:
1400/06/16 01:21
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. خبرگزاری حوزه
کنگره ملی آیت الله شهید مدنی(ره)، دومین شهید محراب۲۰شهریور به مناسبت چهلمین سالروز شهادت این عالم برجسته، در همدان برگزار می شود.

 

احمدرضا احسانی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ، اظهار کرد: اداره کل ارشاد مسئولیت کمیته فرهنگی را در کنگره ملی شهید مدنی(ره) برعهده داشته و با استفاده از ابزار هنر سعی کرده تا شخصیت این روحانی برجسته را به مردم معرفی کند.

وی با اشاره به برنامه های کمیته فرهنگی، افزود: چند برنامه جنبی در روز برگزاری کنگره کنار سالن اصلی همایش در نظرگرفته شده که شامل نمایشگاه عکس و اسناد با همکاری سازمان اسناد ملی و نمایشگاه کتاب از آثار شهید مدنی و کتابهای تألیف شده درباره این شهید بزرگوار می شود.

مسئول کمیته فرهنگی کنگره ملی شهید مدنی اعلام کرد: اجرای نقاشی زنده به وسیله یکی از هنرمندان درسالن برگزاری همایش، چاپ ویژه نامه با همکاری یکی از نشریات بومی استان و همکاری در چاپ خلاصه مقاله ها و کتاب های مرتبط با کنگره از دیگر کارهای کمیته فرهنگی به شمار می آید.

احسانی بیان کرد: رسانه ها هم اخبار و گزارشهای مربوط به کنگره ملی شهید مدنی را با هدف اطلاع رسانی به عموم جامعه منعکس می کنند.

وی تصریح کرد: بهره گیری از ابزار هنر در معرفی شخصیت افراد برجسته چون شهید مدنی به نسل جوان و نوجوان جامعه تأثیر بسیار دارد.

کنگره ملی آیت الله شهید مدنی ۲۰ شهریور به مناسبت چهلمین سالروز شهادت این روحانی برجسته در همدان برگزار می شود.