سوگواره ریحانةالحسین(ع) در اعتاب مقدس ایران برگزار می شود

تاریخ خبر:
1400/06/17 02:08
مطالب آزاد خبرگزاری حوزه
معاون فرهنگی حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) گفت: سوگواره عزاداری ریحانةالحسین علیه السلام با حضور دختران خردسال۳تا۵سال به میزبانی آستان های مقدس در شهرهای مشهد، قم، تهران و شیراز برگزار می شود.

حجت الاسلام مهدی احمدی با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری به مناسبت شهادت مظلومانه حضرت رقیه خاتون علیهاالسلام اظهار کرد: این مراسم با عنوان سوگواره ریحانةالحسین علیهما السلام در سالروز شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها در شهرهای مشهد، قم , شیراز و تهران برگزار می شود.

وی اضافه کرد: آستان قدس رضوی در مشهد، آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) در قم و حرم حضرت احمدبن موسی(ع) در شیراز و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در شهر ری میزبانان اصلی این سوگواره عزاداری خواهند بود.

معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها خاطرنشان کرد: این مراسم در حرم قم با سخنرانی حجت الاسلام محمد سعیدی آریا و مداحی احمد واعظی و سید محسن بنی فاطمی در یکشنبه هفته جاری مصادف با پنجم ماه صفر ساعت ۱۷ برگزار می شود.

وی از انعکاس زنده این مراسم عزاداری در صفحات اختصاصی آستان مقدس بانوی کرامت در شبکه های اجتماعی یاد کرد و گفت: شبکه استانی قم و شبکه قرآن و معارف سیما و شبکه های بین المللی نیز این مراسم را به صورت زنده پوشش خواهد داد.