نشست علمی «ماهیت شناسی فقه های مضاف» در اهواز برگزار می شود

تاریخ خبر:
1400/06/22 02:09
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. خبرگزاری حوزه
دومین نشست علمی با موضوع «ماهیت شناسی فقه های مضاف» با رویکرد «فقه و نظام» و «فقه حکومتی» از سوی معاونت پژوهش حوزه علمیه خوزستان برگزار می شود.


حجت الاسلام مهدی آریاخاکی، معاون پژوهش حوزه علمیه خوزستان، با اشاره به استمرار کرسی های آزاداندیشی در موضوعات مختلف پژوهشی، اظهارداشت: معاونت پژوهش حوزه علمیه خوزستان با تبعیت از آموزه های دین مبین اسلام و پیروی از سنت نبوی(ص) در جهت ایجاد فضای آزاد استماع سخن و اتباع بهترین آن و نیز لزوم آزادی اندیشه و ایجاد فرهنگ تضارب آراء و تعامل علمی و در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، اقدام به برپایی کرسی های آزاداندیشی کرده است.

وی با اشاره به برگزاری نخستین نشست از مجموعه نشست های علمی، گفت: هم اکنون در تدارک برپایی دومین نشست علمی با موضوع «ماهیت شناسی فقه های مضاف» با رویکرد «فقه و نظام» و «فقه حکومتی» هستیم.

حجت الاسلام آریاخاکی، مسأله فقه مضاف را یکی از مسائل روز و مهم حوزه های علمیه خواند و تصریح کرد: در این راستا تلاش داریم با سامان دهی مباحثات و گفتگوها با صبغه علمی، به نتایج مطلوبی در این حوزه رسیم.

معاون پژوهش حوزه علمیه خوزستان، ضمن دعوت از صاحب نظران و اساتید حوزه جهت شرکت در این کرسی آزاداندیشی، گفت: فضلای گران قدر در صورت آمادگی برای حضور، می توانند درخواست خود را به شماره تماس ۰۹۱۶۶۰۳۵۸۷۴ پیامک کنند.

وی، افزود: إن شاءالله قرار است در این نشست از سخنان حجت الاسلام والمسلمین مقیمی حاجی، معاون پژوهش حوزه های علمیه کشور که به صورت مجازی، میهمان ما هستند، بهره مند شویم.

لازم به ذکر است، نشست دوم از سلسله جلسات کرسی آزاداندیشی، چهارشنبه ۲۴ شهریورماه جاری ساعت ۱۰.۴۵ صبح برگزار می شود.