کنگره علامه بلادی منجر به افزایش کیفی تحقیق و پژوهش دانشجویان می شود

تاریخ خبر:
1400/08/26 02:02
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. خبرگزاری حوزه
دبیر علمی کنگره علامه بلادی بوشهری گفت: کنگره این آمادگی را دارد که هر نوع تعامل علمی با دانشگاه داشته باشد که این تعامل منجر به افزایش کیفی تحقیق و پژوهش دانشجویان شود.

حجت الاسلام سید ابوالحسن حسینی، امروز در نشست با اساتید و اعضای هیئت علمی دانشکده ادبیات دانشگاه خلیج فارس به ارائه گزارشی از برگزاری کنگره علامه بلادی طی سال های اخیر پرداخت و گفت: هدف اصلی این کنگره تشویق و تبلیغ فضلای حوزه و دانشگاه و تقویت عرصه پژوهش است.

دبیر علمی کنگره علامه بلادی بوشهری افزود: کنگره این آمادگی را دارد که هر نوع تعامل علمی با دانشگاه داشته باشد که این تعامل منجر به افزایش کیفی تحقیق و پژوهش دانشجویان شود.

بلاوی از اساتید ادبیات عرب دانشگاه خلیج فارس نیز در این نشست در رابطه با نقش و تاثیر کنگره علامه بلادی در ترغیب دانشجویان به نوشتن مقالات در زمینه علوم انسانی و اسلامی پرداخت.

همچنین جابری، رئیس دانشکده ادبیات دانشگاه خلیج فارس درباره چگونگی هرچه بهتر کنگره و تعامل بین حوزه و دانشگاه به بیان نکاتی پرداخت.

در این جلسه اعضا به بیان راهکارهای توسعه و پیشرفت بیشتر کنگره علامه بلادی بوشهری پرداختند.

گفتنی است، هفتمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری آذر ماه امسال برگزار خواهد شد و طلاب و دانشجویان بوشهری می توانند آثار خود را در قالب پیان نامه، مقاله و کتاب به چهار دبیرخانه این کنگره ارسال کنند.