همایش بین المللی" اربعین و سربازان مقاومت" برگزار می شود

تاریخ خبر:
1401/03/21 02:19
نشست ها، همایش ها، گردهمایی.. خبرگزاری شبستان
همایش بین المللی" اربعین و سربازان مقاومت" به میزبانی کرمان به عنوان پایتخت مقاومت برگزار می شود.
سیدمحمدرضاخوشرو، شنبه(۲۱ خرداد) در نشست همایش بین المللی " اربعین و سربازان مقاومت" که قرار است در ایام اربعین توسط کمیته فرهنگی آموزشی ستاد استانی اربعین و با همکاری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان برگزار شود؛ بر لحاظ کردن وجه تمایز کرمان با دیگر استان ها در این همایش تاکید کرد.

مسئول شورای علمی ستاد فرهنگی اربعین با اشاره اینکه کرمان پایتخت مقاومت است؛ شکل گیری پدیده عظیم اربعین را نتیجه تلاش های شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران شان دانست و گفت: اگر آن حرکت و تهییج و سازماندهی توسط حاج قاسم نبود اربعین به این شکل امروز برگزار نمی شد.

وی در تکمیل این بخش از سخنانش اظهار کرد: آنچه به عنوان تهدیدات احتمالی از جانب داعش و... قبل از اربعین پیش بینی می شد اما در نتیجه تلاش های شهید حاج قاسم سلیمانی هیچیک از آنان تهدیدات در ایام اربعین اتفاق نمی افتاد.

خوشرو سپس با اشاره به همایش مذکور؛ برگزاری آن را باعث ارتباط علمی و میان فرهنگی و دربردارنده پیامدهای مثبت فراوان دانست و بیان کرد: این همایش را می توان به نشست های علمی که در ایام اربعین در کربلا و نجف برگزار می شود، لینک کرد.

حجت الاسلام حسین سازندگی، مسئول کمیته فرهنگی آموزشی ستاد استانی اربعین حسینی هم در این نشست با اشاره به اینکه شعار اربعین امسال برگرفته از حدیث نبوی" حسین منی و انا من حسین" است؛ افزود: هر کس با شعار" انا من حسین" وارد این میدان می شود در واقع عضوی از لشکر حسینی است.

وی اُنس و الفت نهفته در این شعار را مورد توجه قرار داد و گفت: خداوند هم در قرآن کریم با عبارت " یا عبادی" بنده اش را به خود نسبت می دهد.

حجت الاسلام سازندگی در پایان ابراز امیدواری کرد: فعالیت های فرهنگی اربعین نیز آنگونه که شایسته این شعار است انجام شود.

در این نشست؛ طی احکام جداگانه ای از سوی استاندار به عنوان رئیس ستاد استانی اربعین؛ حجت الاسلام دکتر علی عارفی به ریاست و دکتر علیرضا منظری توکلی به عنوان دبیری این همایش منصوب شد.

بر اساس این گزارش؛ دبیرخانه این همایش در محل دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.