کمیسیون همکاری های مشترک به صورت جدی فعال باشد تا توافق ها به سرانجام برسد

تاریخ خبر:
1401/03/25 02:21
مطالب آزاد پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار سردار بردی محمداف رئیس جمهور ترکمنستان و هیئت همراه، گسترش و تعمیق هر چه بیشتر روابط را کاملاً به نفع هر دو کشور دانستند و گفتند: سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران، گسترش روابط با کشورهای همسایه است و این، سیاستی کاملاً درست است.

ایشان با تأکید بر اینکه لازمه عبور از موانع منوط به عزم و اراده جدی دو کشور برای گسترش روابط است، افزودند: البته روابط دوستانه میان ایران و ترکمنستان مخالفینی در سطح منطقه و بین الملل دارد ولی باید بر موانع فائق آمد.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: باید کمیسیون همکاری های مشترک میان دو کشور به صورت جدی فعال باشد و با پیگیری مستمر، توافق ها به سرانجام برسند.

در این دیدار که آقای رئیسی رئیس جمهور کشورمان نیز حضور داشت، آقای سردار بردی محمداف رئیس جمهور ترکمنستان گفت: اولویت دولت ترکمنستان گسترش روابط با همسایگان است و تلاش داریم با توجه به اسناد همکاری که امروز امضاء شد، روابط خوب دو کشور را در حوزه های مختلف به ویژه گاز، برق و حمل و نقل کالا و همچنین اجرای طرح های بزرگ بیش از پیش تحکیم ببخشیم.

رئیس جمهور ترکمنستان با اشاره به سی اُمین سالگرد روابط دو کشور خطاب به رهبر انقلاب گفت: از طرف خود و همچنین ملت ترکمنستان از جنابعالی به دلیل حمایت های همیشگی از تعمیق روابط ایران و ترکمنستان تشکر و قدردانی می کنم.