تعداد موارد : 7190 خبر20 - 1
مرتب سازی براساس :
در نخستین ماه از سال 1400 بیش از 8 هزار و 500 مقالۀ جدید از نشریات معتبر و بیش از 700 مقاله از همایش های معتبر در پایگاه نورمگز در دسترس پژوهشگران گرامی قرار گرفته است.
منبع: خبرگزاری نورسافت،
تاریخ خبر: 1400/2/2
کارشناس و پژوهشگر تاریخ اسلام گفت: آیت الله نجفی اصفهانی، ۱۳۰ سال پیش با دعوت از تجار اصفهان "شرکتی در زمینه نساجی راه اندازی کرد تا علاوه بر رونق تولید ملی، کشور را از ذلت استفاده از کالای خارجی برهاند. در واقع باید ایشان را مبدأ اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی در ایران دانست.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1400/2/2
تولیت آستان قدس رضوی گفت: خودکفایی محرومان سیاست آستان قدس در امدادرسانی به نیازمندان است، بنابراین همه خادمیاران رضوی در استان ‎های مختلف باید در راستای خودکفایی نیازمندان فعالیت کنند.
منبع: خبرگزاری فارس
تاریخ خبر: 1400/2/1
حوزه/ مدیر اداره تبلیغات شهرستان کبودر آهنگ، ساده زیستی و مردم داری را از ویژگی های مرحوم حجت الاسلام انصاری، امام روستای خان آباد برشمرد و گفت: ۴۴ سال به صورت مستمر در روستا به مردم خدمت کرد و می گفت اگر باور داریم که سرباز امام زمان(عج) هستیم باید به آنچه فرمودند عمل کنیم و نگران رزق و روزی نباشیم.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1400/2/1
کمیته امنیتی – اجتماعی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، بر ممنوعیت برگزاری مراسم ماه رمضان در مناطق نارنجی و قرمز و همچنین رعایت کامل پروتکل ها در برگزاری مراسم در شهرهای زرد و آبی تاکید کرد.
منبع: خبرگزاری فارس
تاریخ خبر: 1400/2/1
ابوطالب پدر بزرگوار امیرالمؤمنین علی علیه السلام از بزرگترین رجالی است که به گردن بشریت و جامعه مسلمانان، حقّ بزرگی دارد. کسی که حکیم معروف عرب «اکتم بن صیفی» وقتی از او پرسیدند: «حکمت و ریاست و حُکم و سیادت را از که آموختی؟» گفت: «از حَلیف علم و ادب، سیّد عجم و عرب، ابوطالب بن عبد المطلب».
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1400/1/31
پیکر شهید سرتیپ پاسدار سیدمحمد حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه در اصفهان تشییع و در گلستان شهدای این شهر به خاک سپرده شد.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
تاریخ خبر: 1400/1/31
معاون وزیر آموزش و پرورش: دانش آموزانی که به دلایل غیرموجه در کلاس های حضوری و یا مجازی مدارس حاضر نشده اند، مردود شناخته می شوند و پایه تحصیلی را باید دوباره بگذرانند.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
تاریخ خبر: 1400/1/30
حجت الاسلام و المسلمین قبانچی، با بیان اینکه جهان شاهد گرایش به سوی تشیع است، نسبت به عامل ناامیدی در نبرد علیه دشمنان دین، هشدار داد.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1400/1/30
رئیس پژوهشکده نظام های اسلامی در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان آیت الله ملااحمد نراقی نسبت به مسائل مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه بی تفاوت نبود، گفت: ملااحمد در جنگ ایران و روس یکی از پرچمداران مبارزه با تجاوز خارجی به ایران در کنار مردم بود.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1400/1/29
دکتر بهرامی: مرکز نور با تجربه تولید بیش از 30 محصول مبتنی بر هوش مصنوعی در ده سال گذشته، قطعاً می تواند بازوی توانمند اجرایی و پژوهشی حوزه علمیه در پروژه های مشترک مانند علم سنجی و... باشد.
منبع: خبرگزاری نورسافت
تاریخ خبر: 1400/1/28
مرحوم علامه طباطبایی می گوید: چنانچه با پایان یافتن ماه مبارک رمضان، در اعمال و کردار شما هیچ گونه تغییری پدید نیامد و راه و روش شما با قبل از ماه صیام فرقی نکرد، معلوم می شود روزه ای که از شما خواسته اند محقق نشده است.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1400/1/28
حضرت آیت الله جوادی آملی با تأکید بر این که ماه مبارک رمضان برای سالکان کوی دوست، ماه محاسبه و مراقبه است، در سخنرانی های متعدد خویش به تبیین برخی از مهم ترین شاخصه های بی نظیر این ماه عزیز پرداخته اند.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1400/1/27