تعداد موارد : 6226 خبر6220 - 1
مرتب سازی براساس :
معاون پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با بیان این‌که «امام» شدن امام خمینی دلیلی جر تزکیه نفس و خودسازی نداشته است گفت: پیشنهاد می‌کنم برای پررنگ‌تر شدن خودسازی در میان دانشجویان و حوزویان، آثار مکتوب امام خمینی(ره) به‌ویژه آثار حوزه اخلاقی ایشان مورد بازنگری قرار گیرد
منبع: www.ibna.ir
تاریخ خبر: 1391/3/16
حجت‌الاسلام پورامینی از نگارش کتابی با عنوان «المروی من کتاب علی(ع)» خبر داد. این کتاب، نخستین کتاب جامع درباره «کتاب علی(ع)» است. «کتاب علی(ع)» شامل بیاناتی است که پیامبر اسلام(ص) املا کرده و حضرت علی(ع) نوشته‌اند. این کتاب را نخستین کتاب تالیفی تاریخ اسلام دانسته‌اند.
منبع: www.ibna.ir
تاریخ خبر: 1391/3/16
آغاز ارسال آثار چهارمین جشنواره بین المللی آخرین منجی از امروز دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی آخرین منجی اعلام کرد:مهلت ارسال آثار چهارمین جشنواره بین المللی آخرین منجی از امروز آغاز شده وتا 15 تیر ماه ادامه خواهد داشت.
منبع: http://akharinmonji.org/register.asp
تاریخ خبر: 1391/3/11
فرا خوان مقاله با موضوع هم اندیشی پیرامون عرفان اهل بیت (علیهم السلام) باسلام وتحیت ودعا یکی از مهمترین اهداف فرستادگان خداوند متعال به سوی انسانها تزکیه وتربیت آنها است ومهمترین بخشی که نقش اساسی در تربیت داشته ،معرفت خداوند است که علاوه بر بعد نظری نقش عملی آن دارای اهمیت ویژه است
منبع: erfan.ir
تاریخ خبر: 1391/3/11
پایگاه اطلاع رسانی تبیان نیوز : از سوی دانشگاه معارف اسلامی بخش دانشجویی جشنواره معارف فراخوان شد خبرگزاری فارس: مدیر امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه معارف اسلامی از اعلام فراخوان بخش دانشجویی جشنواره معارف خبر داد.
منبع: news.tebyan-zn.ir
تاریخ خبر: 1391/3/11
شبکه ماهواره‌ای امام حسین علیه‌السلام که بیش‌از چهارسال از زمان راه‌اندازی و آغاز فعالیت آن می‌گذرد، بخش عربی خود را راه‌اندازی کرد. به گزارش شیعه آنلاین، پخش آزمایشی بخش عربی شبکه ماهواره‌ای امام حسین علیه‌السلام از نهم ربیع‌الاول گذشته آغاز شده، اما این شبکه قصد دارد در آینده‌ای نزدیک پخش رسمی خود را آغاز کند.
منبع: info@ofogh.hawzahqom.ir
تاریخ خبر: 1391/3/11
حجت الاسلام والمسلمین فاطمی نیا در مجلس بزرگداشت آیت الله حق شناس گفت: ایشان از 4 مجتهد بزرگ زمان خود اجازه اجتهاد داشت.بین علم و عمل،هردو را جمع کرده بود.آنی از یاد خدا غافل نبود.با یک روش با همه برخورد نمی‎کرد. به شدت به امام راحل معتقد بودند.
منبع: www.mehrnews.com
تاریخ خبر: 1391/3/10
حضرت آیت الله جوادی آملی گفت: آنچه در حوزه های علمیه انجام می شود بررسی قول و فعل معصوم است که علم دینی است، قول خدا هم بررسی می شود که مثل علم تفسیر علم دینی است، علم دانشگاهی هم که درباره فعل خدا بحث می کند علم دینی است.
منبع: www.rasanews.ir
تاریخ خبر: 1391/3/10
امام جمعه تبریز مراسم اعتکاف را فرصتی مناسب برای تبیین مبانی اصیل دینی و شیعه دانست و گفت: برخورد عجولانه متولیان برگزاری اعتکاف با جوانانی که ظاهر مناسب ندارند، باعث نتیجه گیری نادرست درباره اعتقادات این قشر می شود و ممکن است آنها را از حضور در مساجد دل زده کند.
منبع: www.rasanews.ir
تاریخ خبر: 1391/3/10
مدیرگروه فلسفه دانشگاه امام صادق(ع) گفت: باید از امام خمینی(ره) فرا گیریم که فلسفه را به اصل ولایت امیرالمومنین(ع) پیوند داد و حتی پا را فراتر از این نهاده و فرمود: ماده و صورت بدون ولایت در قیامت هم حیات ندارد
منبع: farsnews.com
تاریخ خبر: 1391/3/10
درس خارج فقه فناوری های نوین با موضوعاتی همچون فناوری اطلاعات و ارتباطات، محیط زیست، مهندسی ژنتیک، فناوری تولید مثل، پیوند اعضاء، مرگ مغزی، شبیه سازی، فناوری فضایی و هسته ای در قم برگزار می شود
منبع: www.rasanews.ir
تاریخ خبر: 1391/3/10
بنا به اعلام مرکز جذب و آزمون معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه؛ آزمون ورودی جذب عمومی داوطلبان تصدی منصب قضا سال ۱۳۹۱ در تاریخ ۲۵ آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
منبع: www.sanjesh.org
تاریخ خبر: 1391/3/10