تعداد موارد : 7590 خبر7560 - 1
مرتب سازی براساس :
به گزارش دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه به نقل از حوزه نیوز این کتاب چهارده جلدی به منظور ارائه‌ی فهرستی از کتاب‌های خطّی عربی موجود در کتابخانه‌های ایران و معرفی آنها تنظیم شده است. محقق اثر در این معرفی، تنها به ذکر نام کتب و مؤلفین آن اکتفا نکرده بلکه تعریف مختصر و کاملی از هر کتاب ارائه می‌کند.
منبع: http://ketabehowzeh.ir
تاریخ خبر: 1391/3/20
فراخوان ثبت نام ششمین دوره تربیت مربی و مقدماتی معارف مهدویت خواهران از سوی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شعبه خراسان رضوی ، مرکز تخصصی امامت و مهدویت خراسان رضوی از ۲۰ خرداد ماه تا ۱۰ تیرماه سال جاری اعلام شد.
منبع: www.bfnews.ir
تاریخ خبر: 1391/3/20
"بنیان مرصوص امام خمینی قدس سره" نام یکی از کتاب‌هایی است که درباره امام خمینی به رشته تحریر درآمده است. این کتاب را حضرت آیت‌الله جوادی آملی تالیف کرده و مرکز نشر اسراء آن را در 454 صفحه منتشر نموده است. این کتاب 24 فصل دارد و عناوین برخی فصول
منبع: http://www.taqrib.info
تاریخ خبر: 1391/3/20
«شبیه از نگاه فقیه» به آرای علمای شیعه ‌درباره تعزیه می‌پردازد. نویسنده می‌کوشد با ارایه نظر فقیهان از سیصد سال گذشته تا‌کنون، مخاطب را در موافق بودن نظر فقیهان با اجرای این نمایش ایرانی قانع کند.
منبع: www.ibna.ir
تاریخ خبر: 1391/3/18
به گزارش شبکه اجتهاد، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، مؤسسه انقلاب اسلامی در تازه‌ترین کتاب منتشر شده اقدام به انتشار خاطرات رهبر معظم انقلاب از امام خمینی (ره) نموده است.
منبع: http://ijtihad.ir
تاریخ خبر: 1391/3/18
با استعانت از خدای متعال ، موسسه دار المعارف در سال 1390 توفیق یافت نخستین کنگره حماسه حسینی را با موضوع بررسی اهداف ، انگیزه ها و وقایع نهضت عاشورا برگزار کند ، و به مناسبت آن مجموعه ای از مقالات ، سخنرانی ها و کتابها را در موضوع یاد شده تحقیق ، تدوین و نشر نماید که باز سازی و نشر اثر پر ارج کتاب "عنصر شجاعت "و "یک شب وروز عاشورا" و تجلیل از مولف گرانمایة آن ، حضرت علامه میرزا خلیل کمره ای(رحمه الله) از برکات و ثمرات همایش یاد شده به شمار می رود ، اینک موسسة دارالمعارف برآن است تا در استمرار آن سنت حسنه ، دومین کنگره حماسه حسینی را با موضوع "معنویت و اخلاق" ،‌بر گزار نماید و در ضمن آن ، از عاشورا پژوه سترگ مرحوم "دکتر محمد ابراهیم آیتی" تجلیل بعمل آورد ، از این جهت از همه پژوهشگران گرامی و ارادتمندان به ساحت حسینی (ع)تقاضا می گردد که موضوع انتخابی خود را در یکی از محورهای فراخوان به دبیر خانه کنگره اعلام تا در صورت تأیید هیئت علمی همایش ، فرصت انتشار یابد و در اجلاس همایش ارائه و قرائت گردد . فرصت ارسال مقالات لغایت 30/ 4/91 می باشد .
منبع: www.erfan.ir
تاریخ خبر: 1391/3/18
دبیر هشتمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با بیان این‌که 170 مقاله داخلی و خارجی به دبیرخانه همایش رسیده است، از برگزاری این همایش در تیرماه سال جاری با حضور شرکت کنندگان داخلی و خارجی، در تهران خبر داد.
منبع: info@ofogh.hawzahqom.ir
تاریخ خبر: 1391/3/17
دفتر حفظ و نشر آثار آیة‌الله‌العظمی خامنه‌ای اعلام کرد: کتاب «شرح اسم؛ زندگی‌نامه حضرت‌ آیة‌الله سیدعلی خامنه‌ای ۱۳۵۷ – ۱۳۱۸» مجوز ندارد. متن اطلاعیه به شرح زیر است...
منبع: info@ofogh.hawzahqom.ir
تاریخ خبر: 1391/3/17
به گزارش سرویس استان‌های مرکز خبر حوزه، مفهوم حجاب و عفاف، رابطه حجاب و عفاف، تاریخچه دین‌داری و حجاب، حجاب در دوران پهلوی در بناب و مناطق آذربایجان شرقی، عوامل و موانع گسترش و ثبات حجاب و عفاف، وظایف و نقش نهادها و سازمان‌های مختلف در ثبات و گسترش حجاب و... از محورهای فراخوان اعلام شده است.
منبع: info@ofogh.hawzahqom.ir
تاریخ خبر: 1391/3/17
دبیر علمی همایش جریان‌شناسی و نقد اندیشه‌های اعتزال نو، از تمدید مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه همایش تا پایان خردادماه 1391 خبر داد.
منبع: info@ofogh.hawzahqom.ir
تاریخ خبر: 1391/3/17