تعداد موارد : 7397 خبر20 - 1
مرتب سازی براساس :
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه غدیر یک روز نیست و پیامبر(ص) سه روز در غدیر ماندند، گفت: باید کمیت و کیفیت عید غدیر را توسعه دهیم و برای غدیر باید یک حرکت دسته جمعی شکل دهیم تا خانه ای نباشد که برای غدیر کاری نکرده باشد.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1400/5/4
مدیر گروه تاریخ مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: در کتاب «الغدیر» از علامه امینی به مجموعه ای کامل و جامع از روایات و احادیثی در کتاب های معتبر همه مذاهب اسلامی اشاره شده است که در آن نام ۱۱۰ صحابه پیامبر اکرم (ص) نیز وجود دارد که سند غدیر از آن ها ثبت شده است.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1400/5/3
معاون کل وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا طبق اجازه مقام معظم رهبری مثل مصوبه شورای عالی امنیت ملی است، گفت: محدودیت های ماه محرم مثل سال گذشته خواهد بود و تشدید خواهد شد.
منبع: خبرگزاری فارس
تاریخ خبر: 1400/5/3
رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از دریافت نوبت دوم واکسن کوو ایران برکت با تشکر از مجاهدتهای مجموعه های بهداشت و درمان در مقابله با بیماری و بخصوص زحمات دانشمندان و محققان در تولید واکسن داخلی، بر لزوم استمرار رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی تا توقف شیوع بیماری تأکید کردند و در ادامه با اشاره به مشکلات عمیقاً دردآور مردم وفادار استان خوزستان در زمینه آب، مسئولان دستگاههای دولتی و غیردولتی را موظف کردند به صورت جدی رسیدگی به مشکلات و مسائل مردم خوزستان را دنبال کنند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1400/5/2
روز عرفه از اعیاد عظیم است اگر چه به اسم عید نامیده نشده و روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فراخوانده و سفره های جود و احسان خود را برای ایشان گسترانیده است.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
تاریخ خبر: 1400/4/28
حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی به مسلمانان جهان به مناسبت ایام حج، استمرار حسرت دلهای مشتاق از حضور در ضیافت بیت الله را امتحانی گذرا خواندند و با تأکید بر لزوم کمرنگ نشدن پیام های حج، مقاومت در برابر قدرتهای متجاوز به ویژه آمریکا را از جمله این پیام های متعالی دانستند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1400/4/28
قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل هشتمین قطعنامه ای بود که از آغاز تجاوز علنی رژیم بعثی عراق به حریم جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۲۹ تیر ۱۳۶۶ و بر اساس فصل هفت منشور سازمان ملل تصویب و صادر شده بود.
منبع: خبرگزاری صداوسیما
تاریخ خبر: 1400/4/27
مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی به عنوان بزرگ ترین تولید کننده نرم ­افزارهای علوم اسلامی تاکنون تولیدات دیجیتالی متعددی را در موضوعات مختلف از جمله امام باقر علیه السلام، عرضه نموده است.
منبع: نورسافت
تاریخ خبر: 1400/4/27
دبیر پنجمین جشنواره بین المللی شعر حوزه با اشاره به اعلام فراخوان این جشنواره گفت: پنجمین جشنواره شعر اشراق در بخش های مختلفی از جمله شعر کلاسیک، شعر نو، شعر کودک و نوجوان و… به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد.
منبع: خبرگزاری ایسنا
تاریخ خبر: 1400/4/23
معاون آموزش حوزه­ های علمیه از برگزاری آزمون اصلی ورودی حوزه ­های علمیه در روز جمعه۲۵تیرماه۱۴۰۰به صورت مجازی و اختصاصی در۳مقطع تحصیلی متوسطه اول و دوم و دانشگاهی، طبق زمانبندی تعریف شده خبر داد.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1400/4/23