تعداد موارد : 5846 خبر20 - 1
مرتب سازی براساس :
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: ما هشت سال برای ارزش های اسلامی شهید داده ایم و شهدای ما پیرامون این موضوع وصیت های فراوانی کرده اند؛ نباید در صداوسیمای ما چهره افراد هنجار شکن نشان داده شود و این باید تبدیل به قانون شود.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1398/4/29
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور حکمی حجة الاسلام محمّد عبادی زاده را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس منصوب کردند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1398/4/27
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با اشاره به «ضرورت سلوک و رفتار مردمی ائمه جمعه»، نماز جمعه را امری بسیار مهم، «تأمین کننده نیاز جامعه به ذکر و اجتماع و همدلی» و «زمینه ساز استقرار گفتمان های عالی و بصیرت بخش» خواندند و با انتقاد شدید از رفتار طلبکارانه اروپایی ها و عمل نکردن آنها به 11 تعهد برجامی‎شان تأکید کردند: روند کاهش اجرای تعهدات ایران قطعاً ادامه خواهد یافت و توفیقات ملت و نظام جمهوری اسلامی در مقابل چشمان حسرت زده غربی ها روز به روز بیشتر خواهد شد.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1398/4/26
آیت الله حاج شیخ حسین حقانی پس از تحمل یک دوره بیماری در روز سه شنبه بیست و پنجم تیرماه ۱۳۹۸دار فانی را وداع گفتند و به عالم باقی شتافت.
منبع: خبرگزاری شفقنا
تاریخ خبر: 1398/4/26
به نظر می رسید در هوش مصنوعی می توانیم فراتر از این حرکت کنیم تا جایی که بعضی آن را به مجتهد الکترونیکی تعبیر می کنند اما ما به آن قائل نیستیم و فکر می کنیم این یک مجتهدیار الکترونیک است که می تواند به عنوان مثال تناقضات یک فقیه را در فتاوی مختلف استخراج و گوشزد کند.
منبع: خبرگزاری اجتهاد
تاریخ خبر: 1398/4/25
حضرت آیت الله خامنه ای در احکام جداگانه ای آقایان آیت الله یزدی و آیت الله آملی لاریجانی را با توجه به پایان یافتن دوره عضویت آنان در شورای نگهبان، مجدداً برای یک دوره جدید به عنوان عضو فقهای این شورا منصوب کردند. رهبر انقلاب اسلامی همچنین در حکم دیگری، حجت الاسلام والمسلمین اعرافی را بجای مرحوم آیت الله مؤمن به عضویت فقهای شورای نگهبان منصوب کردند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1398/4/24
روابط عمومی مرکز خدمات حوزه های علمیه استان قم به اطلاع می رساند، مرکز خدمات استان طی عقد تفاهم نامه با موسسه آموزش عالی اجتهاد قم، امکان پذیرش دانشجو از بین طلاب و کارمندان مراکز حوزوی و خانواده های محترم آن ها را با ظرفیت محدود فراهم کرده است. تحصیل در این موسسه آموزش عالی در مقاطع کاردانی به کارشناسی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت حضوری و در رشته های زیر است:
منبع: مرکز خدمات حوزه
تاریخ خبر: 1398/4/24
حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به آموزه های امام رضا(ع) گفت: امامت انتخاب نیست تا مردم به کسی رأی امامت دهند چرا که نمی توان به آسمان دست درازی کرد.
منبع: خبرگزاری رسا
تاریخ خبر: 1398/4/23
دومین نشست علمی همایش عرفان اهل بیتی با موضوع «نقش تغذیه در سلوک عرفانی بر اساس کتاب و سنت» توسط گروه عرفان پژوهشکده حکمت و دین پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در قم برگزار خواهد شد.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1398/4/23
ثبت نام از همسر و فرزندان ممتاز تحصیلی طلاب برادر غیر شاغل ایرانی و غیر ایرانی؛ شیعه و سنی و همچنین همسران و فرزندان طلاب مرحومین و فرزند خواهران طلبه سرپرست خانواده از تاریخ 20 تیرماه 98 آغاز می شود.
منبع: مرکز خدمات حوزه های علمیه
تاریخ خبر: 1398/4/22
امام رضا(ع) در مناظراتی که مأمون به صورت تحمیلی تشکیل می داد، با پیروان مذاهب و مکاتب مختلف جهان گفت وگو و مناظره می کردند که از نگاه برون دینی همچون همایش های بین المللی بین ادیان بود و از نگاه درون دینی چنین گفت وگوهایی بین فرقه های گوناگون با شیعه دوازده امامی در تاریخ اسلام نظیر ندارد.
منبع: جهان نیوز،
تاریخ خبر: 1398/4/20