تعداد موارد : 5913 خبر80 - 1
مرتب سازی براساس :
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هیئتی عالیرتبه از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)، قضیه فلسطین را قضیه اول و مهمترین مسئله دنیای اسلام دانستند و با تمجید از ایستادگی و مقاومت شگفت آور مردم فلسطین و گروههای مقاومت از جمله حماس، تأکید کردند: پیروزی بدون مقاومت و مبارزه به دست نمی آید و ما براساس وعده تخلف ناپذیر الهی معتقدیم که موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام، تمام خواهد شد.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1398/5/1
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در احکام جداگانه ای آقای مهندس پرویز فتاح را به ریاست بنیاد مستضعفان و آقای مرتضی بختیاری را به ریاست کمیته امداد امام خمینی منصوب کردند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1398/4/31
حضرت آیت الله جوادی آملی با تأکید بر سرمایه گذاری بر نشر معارف رضوی گفت: آستان قدس رضوی این توان را دارد که حرف جهانی بزند و برای همه جهان پیام داشته باشد.
منبع: خبرگزاری رسا
تاریخ خبر: 1398/4/31
مسئول همکاری های تبلیغی معاونت تبلیغ سطوح عالی خارج حوزه علمیه قم گفت: چهارمین همایش غدیر ویژه مبلغین با موضوع غدیر و شبهاتی که پیرامون آن وجود دارد، ۱۶ و ۱۷ مردادماه در سالن همایش های دارالشفا برگزار خواهد شد.
منبع: خبرگزاری شفقنا
تاریخ خبر: 1398/4/31
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: ما هشت سال برای ارزش های اسلامی شهید داده ایم و شهدای ما پیرامون این موضوع وصیت های فراوانی کرده اند؛ نباید در صداوسیمای ما چهره افراد هنجار شکن نشان داده شود و این باید تبدیل به قانون شود.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1398/4/29
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور حکمی حجة الاسلام محمّد عبادی زاده را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس منصوب کردند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1398/4/27
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با اشاره به «ضرورت سلوک و رفتار مردمی ائمه جمعه»، نماز جمعه را امری بسیار مهم، «تأمین کننده نیاز جامعه به ذکر و اجتماع و همدلی» و «زمینه ساز استقرار گفتمان های عالی و بصیرت بخش» خواندند و با انتقاد شدید از رفتار طلبکارانه اروپایی ها و عمل نکردن آنها به 11 تعهد برجامی‎شان تأکید کردند: روند کاهش اجرای تعهدات ایران قطعاً ادامه خواهد یافت و توفیقات ملت و نظام جمهوری اسلامی در مقابل چشمان حسرت زده غربی ها روز به روز بیشتر خواهد شد.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1398/4/26
آیت الله حاج شیخ حسین حقانی پس از تحمل یک دوره بیماری در روز سه شنبه بیست و پنجم تیرماه ۱۳۹۸دار فانی را وداع گفتند و به عالم باقی شتافت.
منبع: خبرگزاری شفقنا
تاریخ خبر: 1398/4/26
به نظر می رسید در هوش مصنوعی می توانیم فراتر از این حرکت کنیم تا جایی که بعضی آن را به مجتهد الکترونیکی تعبیر می کنند اما ما به آن قائل نیستیم و فکر می کنیم این یک مجتهدیار الکترونیک است که می تواند به عنوان مثال تناقضات یک فقیه را در فتاوی مختلف استخراج و گوشزد کند.
منبع: خبرگزاری اجتهاد
تاریخ خبر: 1398/4/25
حضرت آیت الله خامنه ای در احکام جداگانه ای آقایان آیت الله یزدی و آیت الله آملی لاریجانی را با توجه به پایان یافتن دوره عضویت آنان در شورای نگهبان، مجدداً برای یک دوره جدید به عنوان عضو فقهای این شورا منصوب کردند. رهبر انقلاب اسلامی همچنین در حکم دیگری، حجت الاسلام والمسلمین اعرافی را بجای مرحوم آیت الله مؤمن به عضویت فقهای شورای نگهبان منصوب کردند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: 1398/4/24