تعداد موارد : 6016 خبر120 - 1
مرتب سازی براساس :
عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه ارتباط با خدا زمان و مکان ندارد و انسانی که الهی شد دیگر سرکشی، طغیان، گناه، معصیت، اختلاس و کلاهبرداری نمی کند و لقمه حرام نمی خورد، گفت: کسی که زائر امام رضا(ع) است با آن حضرت بیعت می کند که هیچ گناه و تخلفی نکند و به دیگران تهمت نزند.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1398/5/31
به مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر خم، آیت الله العظمی خامنه ای با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات یک هزار و هفتاد نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1398/5/28
استاد حوزه علمیه با اشاره به سخن برخی که طرح مباحث غدیر را مخالف وحدت می دانند تأکید کرد که هرگز اختلاف در عقیده با اتحاد در عمل که نیاز عصر امروز است، منافاتی ندارد.
منبع: خبرگزاری رسا
تاریخ خبر: 1398/5/28
معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت گفت: امام هادی (ع) هنگامی که مردم جایگاه امامت را فراموش کرده بودند، با استناد به ۵۰ آیه از قرآن کریم در زیارت غدیریه به اثبات حقانیت امیر المؤمنین (ع) و افشاگری علیه بنی عباس پرداختند.
منبع: خبرگزاری فارس
تاریخ خبر: 1398/5/26
امام هادی علیه السلام از آغاز امامت در مدینه حضور داشتند و در مدت اقامت در این شهر نقش بسیار مهمی در رهبری شیعیان ایفا کردند؛ به طوری که حکومت عباسی از موقعیت ممتاز امام احساس خطر کرده و حضور ایشان در مدینه را به صلاح ندانست.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1398/5/26
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز در حال ورود به ساخت موتورهای هواپیماها و بالگردهای روز دنیا قرار داشته و به فضل الهی در آستانه دست یابی به خودکفایی کامل در این سامانه های ارزشمند هستیم.
منبع: خبرگزاری فارس
تاریخ خبر: 1398/5/26
علی(ع) در آن روز، برای استدلال و استشهاد، نتیجه ای نمی دید جز بر پا شدن فتنه و آشوب و در آن شرایط (که اسلام دورانِ نخستینِ خویش را می گذرانید و نهال دین تازه کاشته شده بود)، ترجیح می داد که حق او ضایع شود اما شرّ و آشوبی بر پا نگردد.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1398/5/25
نشست «تحلیل فقه الاقتصادی شیوه ثبت نام و اعزام به حج تمتع در ایران» ویژه فضلا، اساتید و طلاب خارج فقه و اصول، شنبه ٢۶ مرداد ٩٨ در ساختمان مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان برگزار می شود.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1398/5/24
خداوند در سوره حج آیه ۲۸، ضمن بیان فریضه بزرگ "حج" سخن از "ایام معلومات" گفته که مومنان باید در آن به یاد خدا باشند. یکی از تفسیرهای معروف «ایام معلومات» که در روایات نیز آمده، ۱۰ روز اول ذی الحجه خصوصاً روز عرفه است.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1398/5/20
روزنامه انگلیسی نوشت اقدام اخیر دولت ترامپ در تحریم وزیر خارجه ایران با هدف اعمال سیاست «فشار حداکثری» علیه ایران، بیهوده و نگران کننده است.
منبع: خبرگزاری فارس
تاریخ خبر: 1398/5/20
بخشنامه اعطای مرخصی به زندانیان همزمان با فرارسیدن عید سعید غدیرخم و ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
تاریخ خبر: 1398/5/19
اگر طبق اخبار عرض، متن دعای عرفه بر قرآن شریف هم عرضه شود، یقیناً با روح قرآن همخوانی دارد و هماهنگ است و مورد تأیید قرآن شریف می باشد. بنا براین ولو این که طبق متنی از معصوم (ع) در باره تأیید دعای عرفه در دست نباشد و ما نیافته باشیم که دعای عرفه تأیید سایر ائمه قرار گرفته ولی طبق قاعدة اخبار عرض، عقل برهانی و اصل «دلالته تغنی عن السند» این دعا هم به طور مستقیم و غیر مستقیم ان شاءالله مورد تأیید ائمه معصومین(ع) است و ضعف سندی آن موجب خدشه در دلالت آن نمی گردد.
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1398/5/19
حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی به زائران بیت الله الحرام، برائت از مستکبران و در رأس آن آمریکا را به معنی برائت از مظلوم کشی و جنگ افروزی، محکوم کردن کانونهای تروریسم از قبیل داعش و بلک واتر آمریکائی، نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک کنندگان آن و محکومیت جنگ افروزیهای امریکا و دستیارانش در منطقه ی حساس غرب آسیا و شمال آفریقا دانستند
منبع: خبرگزاری حوزه
تاریخ خبر: 1398/5/19